Kanna jako přírodní antidepresivum


Slyšeli jste už někdy o rostlině jménem kanna? Latinsky se tato rostlina nazývá Sceletium tortuosum a najdete ji v Jihoafrické republice. Na jiných místech ji najdete jen velmi stěží. Podmínky pro její růst jsou ideální právě v Jihoafrické republice. Na to, jak skvělá rostlina to je, je poměrně nenápadná. Je malá, má maximálně 30 centimetrů a najdete na ní malé květy, nejčastěji v bílé barvě, ale můžete najít i rostlinu s květy žlutými či oranžovými. Z rostliny se však používají zejména listy, a to už mnoho desítek let dozadu.

smajlík

V historii sběrači kannu užívali ve velkém, protože jim dovolovala zapomenout na starosti, navozovala lepší náladu a dodávala určitým způsobem energii. Asi nikoho nepřekvapí, že se v historii používala i k uzdravování nemocných.

Jaké má kanna účinky? I když ještě stále na této rostlince probíhají rozsáhlé výzkumy, již dnes ji můžeme považovat za přírodní antidepresivum. Rozdíl od klasických léků je ale ten, že nepřináší žádné vedlejší účinky. U klasických antidepresiv jsou vedlejší účinky nejčastěji nevolnosti, špatné trávení, problémy se spánkem, úzkostné pocity a bolesti hlavy.

úsměv

Kanna dokáže zlepšit naši náladu. Pokud máte pocit, že jste neustále ve stresu a napětí, kanna by vám s tímto problémem měla pomoci. Dokáže si poradit i s úzkostmi. Dodá vám více sebevědomí, budete lépe ovládat komunikaci s ostatními a lépe zvládnete socializaci. Kanna dodává určitý pocit euforie, který není ale tak silný, jako je to třeba u některých halucinogenních látek či drog. Kanna vám pomůže se pořádně vyrelaxovat, uvolnit a svým způsobem si i odpočinout.

Po užití kanny očekávejte nástup účinků cca za 10 minut, což je velmi rychlé. Ty pak přetrvávají několik hodin.Pozor však, pokud již užíváte normální chemická antidepresiva. Kannu s nimi nesmíte kombinovat, jelikož by vám to mohlo přinést až život ohrožující stav.