Většina lidí se snaží hospodařit s energiemi úsporně. Je to zejména jejich cenou, ale také myšlenkou, že není dobré plýtvat. Nedostatečně zateplenou obálkou domu může unikat opravdu velké množství energie. Poté je dosažení požadované teploty v interiéru výrazně náročnější a také je problém tuto teplotu udržet. Mnoho lidí bydlí v domě, který není novostavba, tedy často je tento dům nedostatečně zateplen. Naopak se ale může i stát, že při novostavbě, není dostatečně kladen důraz na zmíněné zateplení, a i tak je potřeba dodatečně tuto stavební úpravu provést. Zateplení, které může být provedeno například s materiálem polystyrénu fasádního je nejčastěji vyhotoveno jako dodatečné lepení a upevňování fasádního izolantu na již existující konstrukci ze strany blíže k exteriéru.
Rozhodně se nedoporučuje tuto stavební úpravu provádět na vlastní pěst, jelikož se často jedná o práci ve výškách a také je potřeba polystyren umístit tak, aby skutečně dobře izoloval a nebyly na fasádě vytvořeny místa, kde by mohl vznikat tepelný most. Také je třeba dbát na kvalitní kotvení materiálu do konstrukce. Každý jeden kus polystyrenu musí být přilepen, ale zejména kotven nejméně ve čtyřech bodech. Kotvení se nevyplácí podcenit. Nebylo by to velmi ekonomické, ani bezpečné.
Velkou výhodou tohoto dodatečného zateplování je rychlost provedení. Kvalifikovaná firma může mít práci na běžném rodinném domě hotovou během několika málo dní. Se zateplováním domu také často souvisí výměna či posunutí oken. Skrze okna může teplo zevnitř také významně unikat. Pokud jsou ale samy o sobě dostatečně izolační a osazena v dobré poloze, tedy ideálně v úrovní izolace, tak nemusí být významně slabším článkem celé fasády v ohledu tepelné energetiky. Okna je také dobré posunout v případně opravdu výrazné přidané tloušťky izolantu, aby okna nebyla tak zvaně utopena a stále propouštěla dostatek světla do interiéru.